Aktualności PŚDS Stąporków

Aktualności Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie: 

 

 

 Wojewódzkie Zawody w Tenisie Stołowym

W dniu 7 czerwca wybraliśmy się do Kielc na Wojewódzkie zawody w Tenisie Stołowym. Areną zmagań była sala sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach. Nasza palcówka w tym roku wystawiła męski skład. Panowie walczyli dzielnie, chwilami punkt za punkt, niestety nie udało się zdobyć miejsc medalowych. Mimo to jesteśmy z nich bardzo dumni, zwłaszcza z naszych debiutantów– Jacka Niewęgłowskiego i Krzysia Drosia, którzy pokonali tremę i zdecydowali się spróbować swoich sił w tym wymagającym bądź co bądź sporcie. Najwyżej w pucharowej drabince uplasował się Wiesław Zuchmański, gratulujemy ;-)

 

Galeria


 

II Turniej Sportów Niezwykłych

II Koprzywnickie Zmagania w Sportach Niezwykłych odbyły się 13 czerwca 2018r. Do rywalizacji stanęło blisko 150 uczestników ŚDS-ów oraz innych placówek zrzeszających osoby niepełnosprawne z terenu całego województwa świętokrzyskiego. W tym roku rozegrano wiele niezwykłych konkurencji  tj. cięcie piłą moja twoja drewna na czas parami, kopanie dołu w ziemi na czas, cymbergaj oraz bardziej klasyczne – warcaby i tenis stołowy. Na uczestników sportowych zmagań czekały także pyszne kiełbaski pieczone przy ognisku. Bawiliśmy się wyśmienicie, na pewno nie zabraknie nas w kolejnej edycji tego niezwykłego turnieju!

Koprzywnickie Zmagania w Sportach Niezwykłych były częścią projektu zakładającego organizację imprez popularyzujących aktywne formy spędzania wolnego czasu wśród różnych grup wiekowych pn. „Aktywne Świętokrzyskie”. Organizatorem imprezy była Fundacja La Zebra. 

 

Galeria


 

 

XII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Masłowie

W dniu 4 czerwca wybraliśmy się do Masłowa na XII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Na płycie lotniska ks. biskup Marian Florczyk odprawił uroczystą mszę świętą, w której uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni oraz ich rodziny i opiekunowie.  W Masłowie nie zabrakło delegacji z palcówek z całego województwa świętokrzyskiego, w tym także naszej. Każdy ośrodek zabrał ze sobą własnoręcznie wykonane przez niepełnosprawnych uczestników serce. Każda praca została nagrodzona uroczym pluszakiem.

Spotkanie w Masłowie karmi nie tylko dusze ale i ciało, dlatego po mszy wszyscy jej uczestnicy zostali zaproszeni do skosztowania pysznego swojskiego bigosu. Taki wspólny posiłek na trawie sprzyja integracji.

 

Galeria


 

XXVII Festiwal Piosenki w Skarżysku - Kamiennej

W dniu 17 maja br. odbył się XXVII Festiwal Piosenki w Skarżysku - Kamiennej. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpili przedstawiciele 27 placówek zrzeszających osoby niepełnosprawne z terenu województwa świętokrzyskiego. Soliści, zespoły i grupy wokalne wykonywali piosenki znane i lubiane. Śpiewali zarówno „na żywo”, jak i z pełnego playbacku, naśladując swoich muzycznych idoli. Naszą placówkę reprezentował Piotr Makuch, który porwał publiczność swoim brawurowym wykonaniem hitu Budki Suflera pt. „Takie tango”. Na zakończenie festiwalu wszystkie placówki biorące udział otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Organizatorami imprezy byli: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2 oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Skarżyskiego Jerzego Żmijewskiego.

Występ Piotra Makucha można obejrzeć na naszym profilu na facebooku. Poniżej link do występu: 

https://www.facebook.com/psdsstaporkow/videos/vb.1535817466712857/1869694533325147/?type=2&theater&comment_id=1869815676646366&notif_t=video_comment&notif_id=1526910338853772

 

Galeria 


 

 

 VI Mistrzostwa ŚDS-ów w tenisie stołowym

W dniu 11 maja br. odbyły się VI Mistrzostwa ŚDS-ów w tenisie stołowym. Areną zmagań była Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Niedźwicach. Rywalizacja toczyła się w kilku kategoriach. My wystawiliśmy reprezentantów w grze singlowej i deblowej mężczyzn. Daniel, Krzysztof, Paweł i Wiesław walczyli dzielnie, jednak nie udało im się wejść do strefy medalowej. Nie tracimy jednak wiary w sukces, wracamy do treningów, a za rok puchar będzie Nasz ;-)

 

Galeria


 

Hipoterapia

W kwietniu dwukrotnie wybraliśmy do Ośrodka Jazdy Konnej ,,MAAG” w Kielcach, gdzie pod czujnym okiem wykwalifikowanego personelu poddaliśmy się hipoterapii. Konie pokochaliśmy od pierwszego wejrzenia <3 Jazda na nich była czystą przyjemnością, choć przyznamy, że już samo obcowanie z żywym stworzeniem w tak pięknych okolicznościach przyrody podziałało na nas kojąco!

 

Galeria

 

  

<<< Poprzednie aktualności   |   Strona 1   |   Strona 2   |   Strona 3   |   Strona 4   |   Strona 5   |   

                                                                                                          Następne aktualności >>>