Aktualności PŚDS Stąporków

 

Aktualności Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie:

 

 

 Wycieczka do Warszawy

19 października br. wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy. Warszawa mimo jesiennej aury zdecydowanie da się lubić. Duże wrażenie zrobił na nas Port Lotniczy im Fryderyka Chopina. Startujące i lądujące samoloty możemy oglądać bez przerwy! Stare Miasto urzekło nas kolorowymi kamienicami i oczywiście warszawską Syrenką, a Łazienki przepięknym pałacem i parkowymi alejkami. Interesującym punktem wycieczki był cmentarz na Powązkach. To cudowne, klimatyczne miejsce, gdzie można oddać się zadumie. Po całym dniu spacerowania i zwiedzania wróciliśmy zmęczeni i totalnie zakochani w Warszawie <3

 

Galeria


 

III Ponadregionalny Festiwal Piosenki Podwórkowej w Częstochowie

25 października wybraliśmy się Częstochowy aby wziąć udział w III Ponadregionalnym Festiwalu Piosenki Podwórkowej, zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Częstochowie. W Hali Polonia zgromadziło się ponad 600 osób z kilku województw. Do rywalizacji stanęło 29 zespołów czyli w sumie 200 osób reprezentujących ŚDS-y, WTZ-y, Ośrodki Szkolono – Wychowawcze, DPS-y i inne placówki zrzeszające osoby niepełnosprawne. Występy oceniało jury, w którym zasiedli m.in. dziennikarz Ireneusz Bieleninik, muzycy Janusz "Yanina" Iwański, Michał Rorat , Olek Klepacz czy aktorka Iwona Chołuj. Naszą placówkę znaną i lubianą piosenką pt. „Mydełko Fa” reprezentowali Piotr Makuch, Agnieszka Grochal, Cezary Kitliński, Wioleta Rozmus, Joanna Skiba, Daniel Sobczak oraz Marianna Szustak. Ich wykonanie spotkało się z miłym przyjęciem ze strony publiczności oraz jurorów J Wspólny taniec i śpiew i zabawa towarzyszyły wszystkim od pierwszego występu! Ponad to do dyspozycji uczestników festiwalu była fotobudka w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. W Częstochowie byliśmy po raz pierwszy ale bawiliśmy się rewelacyjnie dlatego chętnie wrócimy tam za rok!

 

Galeria


 

Manufaktura Słodyczy w Kielcach

 

W minionym miesiącu udało nam się dwa razy odwiedzić kielecką Manufakturę Słodyczy, gdzie pod okiem instruktorów uczyliśmy się wytwarzać karmelki. Takie robienie cukierków to iście słodka robota ale najprzyjemniejsze jest pałaszowanie własnoręcznie przygotowanych smakołyków <3

 

Galeria


 

 Wycieczka do Krakowa

5 października br. roku udało nam się odwiedzić Kraków. Miasto piękne, zabytkowe także nasza wizyta też obfitowała w różne atrakcje. Jedną z ciekawszych była Manufaktura Czekolady, gdzie pod okiem specjalistów każdy mógł własnoręcznie wykonać tabliczkę czekolady, wg własnego przepisu. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy, a powstałe słodkości zostały szybko spałaszowane. Będąc w Krakowie nie można pominąć jego najpiękniejszych zabytków. Dlatego też odwiedziliśmy Stare Miasto, Dzwon Zygmunta, a także Wawel, gdzie spotkaliśmy ziejącego ogniem smoka. Kulminacją wycieczki był cudny i bardzo relaksujący rejs po Wiśle. Wieczorem, mimo zmęczenia absolutnie wszyscy wracali do domu w świetnych nastrojach.

 

Galeria


 

 Dzień chłopaka

27 września hucznie obchodziliśmy dzień chłopaka. Święto naszych panów jest dla nas jak co roku powodem do wspólnej zabawy. Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od życzeń, które w imieniu wszystkich dziewczyn złożyły kolegom Justyna, Sylwia i Marianna. Następnie każdy z chłopaków otrzymał mały upominek w postaci kawy lub herbaty. Po uściskach i życzeniach zabawa ruszyła z kopyta. Wspólny taniec i śpiew trwał aż do przerwy kawowej, podczas której dziewczyny miło zaskoczyły chłopaków przynosząc im pyszne ciasteczka :)

 

Galeria


 

Rajd na Raty po Górach Świętokrzyskich

Bardzo lubimy zwiedzać i wędrować, dlatego jak co roku wzięliśmy udział w Rajdzie na Raty po Górach Świętokrzyskich. Etapów było sześć. Każdy inny i każdy ciekawy. Jedne wymagały żelaznej kondycji inne jedynie chęci do poznawania uroczych zakątków naszego województwa. Zwiedziliśmy kolejno: Kielce, a w nich Muzeum Narodowe i Muzeum Zabawek,  wspięliśmy się na Święty Krzyż, zawitaliśmy do Chęcin, Tokarni i klasztoru na Świętej Katarzynie, podglądaliśmy życie zwierzaków w mini ZOO „Leśne Zacisze” w Piotrkowicach i Wygwizdowie, a na koniec wkroczyliśmy do pięknego pałacu w Kurozwękach.  Pogoda była naszym sprzymierzeńcem, a dobre humory nie opuszczał nas na krok. Już nie możemy się doczekać kolejnych wędrówek.

 

Galeria


 

Spartakiada Golgota  Świętokrzyska w Kałkowie

7 września w Kałkowie odbyła się jubileuszowa, bo 10 już spartakiada osób niepełnosprawnych pn. Golgota Świętokrzyska. W zmaganiach wzięło udział blisko 550 osób z całego województwa. Imprezę rozpoczęła odprawiona przez biskupa Henryka Tomasika msza św. w kościele sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie. Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: indywidualny rzut lotką do tarczy, indywidualny bieg na wózkach, ringo, drużynowy turniej piłki nożnej, drużynowe przeciąganie liny oraz przygotowany specjalnie dla opiekunów triathlon magazyniera. W tym roku najlepszy był Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy Skarżysko-Kamienna ul. Zielna i to właśnie uczestnicy tej placówki otrzymali przechodni puchar marszałka województwa świętokrzyskiego. Brawa i gratulacje należą się jednak wszystkim, bo prawdziwym celem spartakiady nie jest zwycięstwo ale integracja społeczna osób niepełnosprawnych, w duchu współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji sportowej.

 

Galeria

 

 

 

Strona 1   |   Strona 2   |   Strona 3   |   Strona 4   |   Strona 5   |   Następne aktualności >>>